Life FACTOR İçeriği ?

rephair LİFE FACTOR, her biri hayati maddeler içeren birkaç bloktan oluşur:
• 1. birim: deniz tripeptid kollajen - 1000 mg;
• 2. blok (amino asitler): L-glutamin, L-arginin, N-asetilsistein, L-lizin, L-prolin, L-leusin, L-izolösin, L-valin;
• 3. blok (sülfür içeren maddeler): MSM ve glukosamin;
• 4. blok (antioksidanlar): yeşil çay, gotu kola, üzüm çekirdeği, çam ağacı, karabiber;
• 5. blok (hepatoprotektörler): shizandra özü, silimarin, alfa lipoik asit;
• 6. blok (vitaminler ve mineraller): C, B1, B3 vitaminleri, selenyum , çinko sitrat

L-glutamin ve glukozamin, glikozaminoglikanların (GAG) üretiminin ortak enzimleridir ve GAG, hiyaluronik asit ve kondroitin sentezi için bir kofaktördür. Bu nedenle, ciltte nem seviyesi ve rejenerasyon süreci, GAG epidermisindeki içerik ve dağılım ile yakından ilişkilidir. L-prolin, bağ dokusunda yer alan hidroksiprolini, rejenerasyon sürecini hızlandıran, kırışıklıkları düzelten ve cildin elastikiyetini kazandıran kolajen ve elastinin oluşumu için gerekli olan bir bileşiği sentezler. Kollajen, hücre yaşlanmasının ana nedenlerinden biri olan glikasyonları engeller. Glikasyon sırasında, şeker kollajenin amino asitlerine bağlanır ve böylece yeniden üretme kabiliyetini azaltır. L-lösin ve L-izolösin, kasların ve kemiklerin yapısını restore eder, büyüme hormonlarının sentezini ve yeni dokuların oluşum sürecini uyarır. L-lizin, dokuların restorasyonu ve yenilenmesi için gereklidir ve ayrıca bağışıklık sistemi, hormonlar ve enzimlerin antikorlarının sentezine de katılır. L-arginin, Toksinleri vücuttan uzaklaştırır, bağışıklık sistemini tonda tutar ve kollajenin sentezinde doğrudan yer alır. Yeşil çay ekstreleri, gota kola, üzüm çekirdeği, çam kabuğu, karabiber ve C vitamini Vücuttaki glutatyon seviyesinde bir artışa katkıda bulunurlar, bu da bağışıklık sistemini harekete geçirdiği ve yaşlanma sürecini yavaşlattığı anlamına gelir.

Glutatyon üç amino asidin birleşimidir: sistein, glisin ve glutamin. Vücut üzerindeki güçlü etkilerinin sırrı, bileşimde kükürt içeren bileşenlerin (SH) varlığıdır. Ve bilindiği gibi kükürt çok “yapışkan” bir maddedir. Serbest radikaller, toksinler ve ağır metal tuzları dahil olmak üzere vücudumuzda biriken bütün "çöpleri" kendine çekebilir. Glutatyon bağımsız olarak sentezleme yeteneğine sahiptir. Ancak, kötü beslenme, olumsuz çevresel faktörler, virüsler ve enfeksiyonlar, kontrolsüz ilaçların neden olduğu zehirlenme ve stres onu yok eder. Ayrıca yaşla birlikte üretimi önemli ölçüde azalır. tırnakların ve saçların büyümesi ve cildin esnek olmasını sağlar.

Deniz tripeptid kolajen, insan ve hayvanların bağ dokusunun temelini oluşturan bir proteindir. Bağlarımız, tendonlarımız, cildimizin mukavemet ve elastikiyetini sağlar ve ayrıca kemik, kıkırdak ve saç bileşiminde de bulunur. Yaş ile (ortalama 25 yıl sonra), kendi kollajeninin fibroblast üretimi önemli ölçüde azalır. Hücrelerde kollajen liflerinin eksikliği, cilt elastikiyetinin, kırışıklıkların ve ciltte bozulmanın kaybına yol açar. Çinko, çeşitli hücre metabolizması süreçlerinde rol oynar. 200'den fazla enzimin aktivitesi için bir katalizördür ve cildin rejenerasyonu ve rejenerasyonu süreçlerinde önemli bir rol oynar. Çinko kollajen ve elastin üretimini arttırır, sivilce oluşumunu azaltmaya yardımcı olur, cilde tazelik verir ve yağ içeriğini normalleştirir.

B1 ve B3 vitaminleri, hücresel düzeyde stresiyle aktif olarak savaşır, ruh halini hafifletir ve iyileştirir. Selenyum yaşlanma sürecini yavaşlatır. Hücrelerin yok olmasını önler, sıyrıklar ve kesiklerin hızlı iyileşmesini hızlandırır, tırnak ve saçın büyümesini hızlandırır ve cildin esnek olmasını sağlar. Shizandra özü, silimarin ve alfa lipoik asit karaciğer, böbrek ve gastrointestinal sistemi korur ve saflaştırır.

ETKEN MADDE
GÜNLÜK DOZ (1 saşe)
MİKTAR BRD*
Kollajen Peptit 1000 mg -
Glikozamin Sülfat 500 mg -
1-Arjinin 500 mg -
Metilsülfonilmetan (MSM) 200 mg -
L-Sistein 200 mg -
L-Prolin 200 mg -
L-Lizin 200 mg -
L-Glutamin 200 mg -
BCAA (L-Lösin, L-İzolösin, L-Valin) 100 mg -
Alfa Lipoik asit 85 mg -
Selenyum 60 mg % 109
Vitamin C 30 mg % 37,5
Çinko 1,7 mg %17
Vitamin B3 5 mg NE % 31,25